‘’Sevgiyle yapılan her şey mutluluk verir’’ sözüyle çıktım yola.

Ben Gizem Ünleyen,

 Gizem Ünleyen Hakkımızda Çocukluğumdan beri mutfağa, pastalara aşık biriyim. Gördüğüm her farklı tarifi mutfakta denemek için can atarım. Şeker hamurunu ilk elime aldığımda henüz onlu yaşlardaydım. Sevdiğim insanları mutlu etmek için başladım pasta, kurabiye ve cupcakeler yapmaya. Onların yüzlerinde gördüğüm mutluluk, içlerine doğan heyecan benim bu işe olan istek ve hevesimi daha da  arttırdı ve hissettiğim mutlulukla doğru yolda olduğumu anladım. Pastaya şekil vermek bir tutku halini almıştı. Ailem, akrabalarım, arkadaşlarım, mutfakta yaptığım işleri gören herkes bana pastacılığı profesyonel bir boyuta taşımam için tavsiyelerde bulunuyordu.

  İş hayatıma hayalimdeki ilk meslek olan Anaokulu Öğretmenliği ile başladım. Öğretmenliğim boyunca da pastalardan uzak kalmayarak çocuklarla birçok mutfak etkinliği düzenleyip, onların da hayal dünyalarını mutfak sanatları alanında şekillendirmelerine yardımcı oldum. Öğretmenlik hayatıma devam ederken pastalara olan ilgimi bir üst boyuta taşımanın zamanı geldiğine karar verdim ve  mutfak akademilerinden birinde ülkemizin çok değerli şeflerinden ‘’Profesyonel Pastacılık’’ eğitimi aldım. Birçok festivale katılıp, sunumlar gerçekleştirdim. Ardından Mövenpick Hotel’de bir dönem çalıştım ve birbirinden değerli dünyanın dört bir yanından şeflerle birlikte aynı mutfağı paylaşma fırsatı yakaladım. Burada edindiğim bilgi ve deneyimler, şeflerimin destekleri paha biçilemezdi. Mövenpick Hoteldeki iş hayatıma son verdikten sonra bir butik pasta atölyesinde çalışmaya başladım. Bir otel mutfağından daha bireysel tasarımların  hayata geçtiği butik pastacılık atölyesi farklı deneyimler yaşamamı, bilgilerime yenilerini eklememi, el becerimi geliştirmemi sağladı. Böylece sonsuz tasarım evreninde, kendi işimi kurma isteğimin her daim verdiği heyecan ve sevdiğim insanların desteği ile Merry Dolci’yi kurduk.

Merry Dolci Butik Pastacılık Ailesi Olarak,

  Sizlerin en özel günlerinizde mutluluğunuza neşe katacak kaliteli ürünlerle, heyecanınızı paylaşarak hayallerinizde canlandırdığınız pasta, kurabiye ve cupcakeleri gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyoruz. Butik pastacılık alanında en iyisi olmak için çaba sarf ediyoruz ve siz değerli müşterilerimizin kişisel hayallerini gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimiz zararlı hiçbir katkı maddesi eklenmeden, en ince ayrıntısına kadar itinayla hazırlanmaktadır. Önce göze, sonra damağınıza hitap eden birbirinden özel ürünlerimizle tanışmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli.